Biżuteria nazębna

Familydent Img Section No12 Biżuteria Nazębna

Biżuteria nazębna (twinkles) to małe ozdoby przyklejane do zębów mające na celu rozświetlić uśmiech, dodać czegoś oryginalnego do naszego wyglądu. Ozdoby zakłada się najczęściej na zęby przednie górne. Chętnie wybierane są w tym celu siekacze boczne i kły.

Na rynku dostępnych jest wiele wzorów, kolorów i kształtów biżuterii nazębnej. Można spotkać ozdoby nazębne wykonane ze złota tego żółtego i białego, z metali nieszlachetnych, w formie diamencików lub kryształków. Ozdoby wykonane są z bezpiecznego materiału. Ozdoby może nosić każdy. Duża gama wzorów pozwala na dobranie idealnej ozdoby dla każdego wieku a także płci.

Jak zakłada się biżuterię nazębną?

Cały proces założenia ozdoby trwa od kilku do kilkunastu minut, i co najważniejsze nie boli ani nie narusza także powierzchni zęba.

Ważne jest aby zabieg wykonany był przez stomatolog - tylko on jest w stanie zagwarantować dobre połączenie biżuterii z zębem.

Procedura ogranicza się do oczyszczenia zęba i przyklejenia wybranej ozdoby w odpowiednim miejscu. Połączenie ozdoby z zębem trwa zwykle około 6-12 miesięcy. Czasami zdarza się, że ozdoba odpada wcześniej lub pozostaje w jamie ustnej nawet kilka lat.

Jeżeli nie jesteśmy zadowoleni z naszego wyboru i chcielibyśmy się jednak pozbyć biżuterii wcześniej - jest to możliwe, procedura jest odwracalna. W tym celu należy udać się do gabinetu, najlepiej tego, w którym zakładana była biżuteria.Podobnie jak proces zakładania biżuterii na zęby, tak i procedura zdejmowania ozdoby nie jest trudna ani niebezpieczna.